O nas

 KIM JESTEŚMY

 

O T-Mobile Polska

T-Mobile Polska jest jednym z największych w Polsce operatorów świadczącym pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidulanych i korporacyjnych. Na rynku biznesowym firma umocniła swoją pozycję dzięki zakończonej z sukcesem integracji z firmą GTS Poland i pozyskaniu kompetencji w obsłudze przedsiębiorstw z najbardziej wymagających sektorów gospodarki. T-Mobile Polska wychodząc naprzeciw potrzebom dużych i średnich firm oraz instytucji publicznych, wprowadził do swojej oferty rozwiązania stacjonarnej telefonii i dostępu do Internetu oraz zaawansowane usługi transmisji danych i centrum danych, która stanowi unikalną propozycję w skali całego rynku. W wyniku tego połączenia T-Mobile Polska z operatora mobilnego stał się operatorem zintegrowanym i stworzył na rynku usług ICT zupełnie nowa jakość – operatora posiadający wysokie kompetencje w całym zakresie oferty zintegrowanej.


T-Mobile Polska posiada własną infrastrukturę sieciową zarówno mobilną, jak i stacjonarną. W ramach infrastruktury mobilnej T-Mobile Polska obejmuje zasięgiem swojej sieci w technologii 3G niemal 100% populacji Polski oraz ponad 99,8% populacji zasięgiem technologii LTE. Infrastrukturę stacjonarną operatora stanowi rozległa sieć światłowodowa o długości blisko18 tysięcy kilometrów z ponad 14 tysiącami punktów dostępowych, która umożliwia świadczenie usług na obszarze całego kraju.

T-Mobile posiada także 6 profesjonalnych centrów danych o łącznej powierzchni ponad 8000 m2, przeznaczonych wyłącznie do użytku klientów. Tym samym jest czołowym dostawcą usług centrum danych w kraju. T-Mobile Polska stale modernizuje i rozbudowuje swoją infrastrukturę, aby zapewnić klientom dostęp do usług o najwyższych standardach, co jest potwierdzone odpowiednimi badaniami i certyfikatami.

Firma zatrudnia ponad 4100 osób, stosując najlepsze, światowe praktyki w zakresie zarządzania personelem. Dzięki temu w 2017 roku po raz 8 z rzędu T-Mobile Polska został uhonorowany odznaczeniem Top Employers.

O Grupie Deutsche Telekom

Współzałożycielem i obecnie jedynym właścicielem T-Mobile jest globalny koncern telekomunikacyjny - Grupa Deutsche Telekom. Należą do niej m.in. T-Mobile i T-Systems. Grupa zatrudnia globalnie prawie 230 tysięcy pracowników i prowadzi działalność w 50 krajach na świecie, obsługując blisko 200 mln klientów. Deutsche Telekom jest jednym z globalnych liderów na rynku zintegrowanych usług telekomunikacyjnych. Posiadaj niemal 143 mln klientów telefonii komórkowej, 31 mln klientów telefonii stacjonarnej i ponad 17 mln klientów szerokopasmowego Internetu stacjonarnego.