Case study
Zapewnienie ciągłości bezpieczeństwa
dzięki wdrożeniu
SD-WAN dla
PLAST-FARB

O firmie

PLAST-FARB jest wiodącym producentem na rynku biznesowych opakowań i jednym z liderów branży przetwarzania tworzyw sztucznych. Działające od 1987 roku przedsiębiorstwo może pochwalić się bardzo różnorodnym portfolio, oferując m.in. kurierskie, bezpieczne i lotniskowe torby, koperty oraz taśmy a także personalizowane opakowania reklamowe i worki.

Aby zagwarantować najlepszą jakość swoich produktów, PLAST-FARB stawia na nowoczesną technologię. Dla firmy niezwykle istotne są rozwiązania zapewniające wysoką wydajność i skalowalność biznesu. PLAST-FARB stale rozbudowuje swój park maszynowy i poszukuje nowych sposobów na zabezpieczenie wewnętrznej sieci informatycznej.

Zdaniem Klienta

Integracja z firmową domeną Active Directory, jednolita polityka bezpieczeństwa stosowana w głównej lokalizacji i oddziale, bezpieczny dostęp do sieci firmowej w przypadku pracy zdalnej, odporność na przerwy w związku z zastosowaniem dwóch ISP – to najważniejsze zalety usługi SD-WAN. Firma PLAST-FARB zdecydowała się powierzyć zagadnienia bezpieczeństwa sieci operatorowi T-Mobile wybierając rozwiązanie dające większą elastyczność i ułatwiające zarządzanie infrastrukturą.

Marcin Antosik

Specjalista ds. Architektury sieci

Podjęte
wyzwanie

PLAST-FARB stanął przed koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa swoich zasobów IT, danych i aplikacji. Poszukiwał technologii, która zagwarantuje możliwie najszerszą ochronę sieci i pozwoli na przekazanie kompetencji z zakresu cyberbezpieczeństwa zewnętrznemu i profesjonalnemu dostawcy.

Czego poszukiwał Klient?

PLAST-FARB potrzebował biznesowego partnera, który kompleksowo i sprawnie wdroży wybraną technologię oraz przejmie opiekę nad cyfrowym bezpieczeństwem zasobów firmy.

Podjęte wyzwanie
 • Wymagania

 • Elastyczność wdrożenia i łatwa skalowalność rozwiązania
 • Kompleksowa opieka nad cyberbezpieczeństwem
 • Łatwy dostęp do statystyk i kontrola jakości działania sieci
 • Skuteczne zabezpieczenie pracy zdalnej

Zastosowana technologia

SD-WAN

SD-WAN, czyli Software-Defined Wide Area Network, to zintegrowane rozwiązanie sieciowe zarządzane End-2-End. Jest to technologia ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w świecie biznesu. Za jej popularnością stoi możliwość optymalnego wykorzystania posiadanych zasobów, obniżenia kosztów infrastruktury IT i łatwej integracji z publiczną i prywatną chmurą.

Poznaj zalety sieci SD-WAN:

 • Rozbudowana analityka
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa sieci
 • Łatwa skalowalność zależna od potrzeb Klienta
 • Całościowe wdrożenie usługi przez T-Mobile

Infrastruktura wdrożenia

SD-WAN zaimplementowano w kilku lokalizacjach w województwie kujawsko-pomorskim. Architektura sieci została dopasowana do potrzeb Klienta i zintegrowana z istniejącą infrastrukturą.

PLAST-FARB miało wsparcie ekspertów T-Mobile podczas prac wdrożeniowych oraz w bieżących sprawach.
Wybór T-Mobile Polska jako dostawcy pozwolił na zagregowanie wszystkich usług u jednego partnera.

Zalety
i korzyści

Wydajność

Wykorzystanie łączy dostępowych o wysokiej przepustowości zwiększyło możliwości sieci.

Skalowalność

Nowe lokacje mogą być szybko i łatwo integrowane z centralą.

Bezpieczeństwo

Urządzenia końcowe z funkcją Next Generation Firewall i UTM zapewniają najwyższy poziom ochrony.

Do pobrania

Masz pytania lub potrzebujesz ofertę?

Masz pytania lub potrzebujesz ofertę?

Skontaktuj się z doradcą

Sukcesy naszych Klientów

 • Efektywne zarządzanie rozproszonymi lokalizacjami i najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki wdrożeniu zintegrowanego rozwiązania sieciowego SD-WAN dla METRANS.
  Zobacz case study
 • Dostarczenie usług sieciowych do ponad 260 salonów Deichmann rozproszonych w całym kraju. Zajrzyj za kulisy wdrożenia na naprawdę dużą skalę i przekonaj się, jak Internet Biznes może odmienić oblicze każdej firmy.
  Zobacz case study
 • Boryszew S.A. oddział Maflow w Tychach to producent gumowych oraz plastikowych elementów wykorzystywanych w samochodowych klimatyzacjach. Firma poszukiwała rozwiązania umożliwiającego stałą, bezpieczną i bezawaryjną komunikację pomiędzy oddziałami na całym świecie.
  Zobacz case study
 • Efektywna kontrola i zarządzanie miejscami parkingowymi dla autokarów turystycznych oraz pojazdów osób niepełnosprawnych dzięki NB-IoT.
  Zobacz case study
Dzień dobry!
w czym możemy pomóc?
5000
...