Case study
Kompleksowe usługi Data Center
i Connectivity dla firmy
SOPHUS

O firmie

Firma Sophus to dostawca innowacyjnego systemu wizyjnego, analizy obrazu i reagowania, znajdującego zastosowanie w każdej branży - przemysłowej, logistycznej czy handlowej. Pozwalającego na optymalizację niemal każdego procesu: produkcyjnego, usługowego, budowlanego czy bezpieczeństwa.

Swoją działalność opiera na technologii monitoringu wizyjnego, dzięki któremu nie tylko monitoruje obiekty i reaguje w razie działań niepożądanych, ale także potrafi przewidzieć potencjalne zagrożenia, dokonywać statystyk, pomagać w podejmowaniu kluczowych decyzji logistycznych, organizacyjnych oraz porządkowych.

Podjęte
wyzwanie

Firma Sophus wcześniejszy model działania oparty na ludziach zastąpiła nowoczesnym monitoringiem wizyjnym, wspartym pracą ludzi. W aktualnym modelu funkcjonowania ważny jest szybki przepływ danych, moc obliczeniowa oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

Czego poszukiwał Klient?

Klient już wcześniej współpracował z T-Mobile, mając dobre doświadczenia oczekiwał propozycji kompleksowego rozwiązania, które pozwoliłoby na przechowywanie, przetwarzanie i transfer ogromnych ilości danych z systemu wizyjnego. Kluczowe przy tym było zapewnienie bezpieczeństwa oraz odpowiednio rozbudowanej infrastruktury sieciowej i serwerowej, zapewniających skalowaną przestrzeń przechowywania danych, wysoką przepustowość łączy i nieprzerwany przepływ danych.

Podjęte wyzwanie
 • Wymagania

 • Bezpieczeństwo danych
 • Szybkie, szyfrowane łącza
 • Skalowalność infrastruktury

Zastosowane rozwiązania i technologie

Serwer Dedykowany

Naszym strategicznym działaniem było zapewnienie hostingu fizycznych serwerów, zainstalowanych w jednym z naszych centrów danych, skonfigurowanego indywidualnie pod klienta. Usługa dzięki pełnej skalowalności umożliwiła Klientowi dowolne rozszerzanie przestrzeni wraz z rozwojem firmy.

Serwer Dedykowany
IP VPN

IP VPN

Wprowadziliśmy prywatną sieć, łączącą wszystkie lokalizacje firmy, zapewniającą bezpieczny i szybki przepływ danych wrażliwych. Usługa ta, również jest w pełni skalowalna dzięki czemu Klient ma możliwość przyłączania nowych lokalizacji wraz z rosnącymi potrzebami.

Internet Mobilny bez limitu

Wyposażyliśmy urządzenia Klienta w 700 kart SIM, zapewniając dla każdej z nielimitowany Internet i szyfrowane łącze APN

Karty SIM
Zarządzany Firewall

Zarządzany Firewall

Dla Klienta kluczowe jest bezpieczeństwo przesyłanych i przechowywanych danych, wdrożyliśmy więc kompleksową zaporę sieciową nowej generacji. Zapewniającą głęboką inspekcję, analizę zawartości i blokowanie zagrożeń, takich jak m.in. malware i phishing.

Internet Biznes

Działalność klienta wymaga nieprzerwanego transferu danych w obie strony, niezależnie od lokalizacji i ilości urządzeń. Zapewniliśmy więc usługę umożliwiającą pobieranie i wysyłanie danych z tą samą prędkością, nawet poza aglomeracjami, opartą o własną sieć światłowodową i radiową T-Mobile.

Internet Biznes

Korzyści dla Klienta

Bezpieczeństwo przesyłanych i przechowywanych danych

Bezpieczeństwo przesyłanych i przechowywanych danych

Dzięki wdrożeniu szeregu rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa zarówno w samym Centrum Danych jak i w całej sieci, z której korzysta Klient.

Bezpieczeństwo danych

Stabilny, nieprzerwany transfer danych

Kompleksowość wdrożonych rozwiązań conectivity i sieciowych, zapewnia szybki i bezpieczny przepływ danych wrażliwych, wymagających szczególnej ochrony.

3. Skalowalność infrastruktury

Szerokie możliwości skalowalności wdrożonych rozwiązań

Wraz z rozwojem działalności Klienta usługi rozszerzane są pod jego potrzeby, o nowe sieci, serwery, dodatkowe usługi cyberbezpieczeństwa, co umożliwia Klientowi podejmowanie coraz bardziej złożonych wyzwań.

Masz pytania lub potrzebujesz oferty?

Masz pytania lub potrzebujesz oferty?

Skontaktuj się z doradcą

Sukcesy naszych
Klientów

 • Dostarczenie usług sieciowych do ponad 260 salonów Deichmann rozproszonych w całym kraju. Zajrzyj za kulisy wdrożenia na naprawdę dużą skalę i przekonaj się, jak Internet Biznes może odmienić oblicze każdej firmy.
  Zobacz case study
 • Boryszew S.A. oddział Maflow w Tychach to producent gumowych oraz plastikowych elementów wykorzystywanych w samochodowych klimatyzacjach. Firma poszukiwała rozwiązania umożliwiającego stałą, bezpieczną i bezawaryjną komunikację pomiędzy oddziałami na całym świecie.
  Zobacz case study
 • Efektywna kontrola i zarządzanie miejscami parkingowymi dla autokarów turystycznych oraz pojazdów osób niepełnosprawnych dzięki NB-IoT.
  Zobacz case study
 • Zapewnienie gotowego środowiska pracy biurowej, składającego się ze sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz wsparcia technicznego.
  Zobacz case study
Dzień dobry!
w czym możemy pomóc?
5000
...