Case study
Indywidualnie zaprojektowane systemy IT,
wspierające rozwój firmy
BIBUS MENOS

O firmie

BIBUS MENOS Sp. z o.o. to polsko-szwajcarska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem, zajmująca się dostarczaniem rozwiązań dla przemysłu z zakresu pneumatyki, mechatroniki, hydrauliki siłowej, filtracji przemysłowej, pomp i zbiorników, druku 3D oraz ekomobilności.

Zakres działalności spółki obejmuje dystrybucję komponentów, projektowanie urządzeń i instalacji, doradztwo techniczne, szkolenia oraz serwis.
Firma jest częścią międzynarodowego holdingu BIBUS AG, działającego w ponad 30 krajach Europy i Azji. BIBUS MENOS działa na terenie Polski, gdzie poza główną siedzibą w Gdańsku, z magazynem i halą produkcyjną, posiada jeszcze 8 biur handlowych. W sumie firma zatrudnia ponad 130 pracowników, w tym wykwalifikowaną kadrę inżynierów, handlowców i serwisantów. Współpraca BIBUS MENOS i T-Mobile trwa nieprzerwanie od 2006 r.

Zdaniem Klienta

Wraz z rozwojem firmy, ekspansją na kolejne rynki i rozbudową struktury wewnętrznej BIBUS MENOS postanowiliśmy przeprowadzić transformację cyfrową i zabezpieczyć swoje zasoby IT. Nasz partner biznesowy, T-Mobile, zaprojektował dla nas indywidualną infrastrukturę teleinformatyczną oraz zapewnił obsługę i cyberochronę.

Marcin Łuczon

IT Manager

Podjęte
wyzwanie

W miarę rozwoju firmy, ekspansji na kolejne rynki oraz rozbudowy struktury wewnętrznej BIBUS MENOS stanął przed poważnym wyzwaniem –transformacją cyfrową i zabezpieczeniem swoich zasobów: budową nowej infrastruktury sieciowej, dywersyfikacją dostawców usług telekomunikacyjnych
oraz cyberochroną kanałów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Wymagania

 • Stworzenie jednego systemu pozwalającego zarządzać usługami od kilku dostawców telekomunikacyjnych – priorytet dywersyfikacji.
 • Budowa jednorodnej infrastruktury sieciowej dla połączeń konfigurowanych wcześniej w systemach GS-owych, m.in. usługi głosowe, Internet, łącza VPN.
 • Zabezpieczenie infrastruktury sieciowej przed cyberzagrożeniami.
 • Stworzenie bezpiecznej sieci dla pracowników zdalnych, korzystających z urządzeń mobilnych
Podjęte wyzwanie
 • Bezpieczna sieć Bezpieczna sieć dla pracowników
 • Dywersyfikacja Dywersyfikacja Dostawców
 • Infrastruktura Jednorodna Infrastruktura
 • Cyberochrona Cyberochrona Sieci

Zastosowane rozwiązania i technologie

Budowa i obsługa sieci firmowej IP VPN

T-Mobile zaprojektował i wdrożył elastyczną, uniwersalną oraz zindywidualizowaną sieć firmową, obejmującą centrale firmy i wszystkie oddziały – łącznie 9 lokalizacji. Odpowiada również za bieżącą obsługę oraz stałą cyberochronę i serwisowanie sieci.

Budowa i obsługa sieci firmowej IP VPN
MSS Platforma Głosowa

MSS Platforma Głosowa

To kompleksowe, chmurowe rozwiązanie, zapewniające komunikację w firmie – dzięki niej Klient ma możliwość zarządzania połączeniami głosowymi, wysyłki i odbioru komunikatów.
W Bibus Menos T-Mobile wdrożył niestandardowe, dopasowane do potrzeb Klienta rozwiązanie – zintegrowaną numerację komórkową i stacjonarną, umożliwiającą automatyczne połączenia dzwoniących w firmowym centrum obsługi klientów.

Innowacyjne technologie

T-Mobile oferując najnowocześniejsze na rynku urządzenia oraz rozwiązania, stworzył dla BIBUS MENOS pierwszy w Polsce system, który za pomocą jednego panelu pozwala zarządzać usługami telekomunikacyjnymi różnych dostawców.

Innowacyjne technologie
IP Transit z funkcją BGP

IP Transit z funkcją BGP

Rozwiązanie zaprojektowane indywidualnie dla Klienta – zabezpieczenie dostępu do Internetu, niezależnie od operatora czy rodzaju transmisji danych: światłowodowej czy radiolinii. We wszystkich oddziałach firmy backup głównego łącza IPVPN jest zapewniony w usłudze LTE z zachowaniem działania wszelkich usług.

Korzyści dla Klienta

Indywidualnie zaprojektowana infrastruktura sieciowa

Indywidualnie zaprojektowana infrastruktura sieciowa

Złożona struktura organizacyjna firmy oraz adoptowanie wybranych dotychczasowych rozwiązań wymagały stworzenia elastycznej, uniwersalnej i jednocześnie indywidualnie zaprojektowanej infrastruktury sieciowej, czyli rozwiązań systemowych, które są jednocześnie dopasowane do różnych potrzeb i w pełni skalowalne.

Dedykowany zespół inżynierów

Dedykowany zespół inżynierów

Na każdym etapie projektowania i wdrożenia systemu Klient pozostawał w stałym i bezpośrednim kontakcie z delegowanym ekspertem T-Mobile. Dzięki prowadzonym na bieżąco konsultacjom, rozmowom oraz zrozumieniu potrzeb Klienta wdrożono optymalne rozwiązania.

Zarządzanie usługami różnych dostawców telekomunikacyjnych

Zarządzanie usługami różnych dostawców telekomunikacyjnych

Najnowocześniejsze urządzenia oraz rozwiązania od T-Mobile pozwoliły na zbudowanie dla BIBUS MENOS pierwszego w Polsce systemu, który pozwala z jednego poziomu zarządzać usługami różnych dostawców telekomunikacyjnych.

Masz pytania lub potrzebujesz oferty?

Masz pytania lub potrzebujesz oferty?

Skontaktuj się z doradcą

Sukcesy naszych
Klientów

 • Dostarczenie usług sieciowych do ponad 260 salonów Deichmann rozproszonych w całym kraju. Zajrzyj za kulisy wdrożenia na naprawdę dużą skalę i przekonaj się, jak Internet Biznes może odmienić oblicze każdej firmy.
  Zobacz case study
 • Boryszew S.A. oddział Maflow w Tychach to producent gumowych oraz plastikowych elementów wykorzystywanych w samochodowych klimatyzacjach. Firma poszukiwała rozwiązania umożliwiającego stałą, bezpieczną i bezawaryjną komunikację pomiędzy oddziałami na całym świecie.
  Zobacz case study
 • Efektywna kontrola i zarządzanie miejscami parkingowymi dla autokarów turystycznych oraz pojazdów osób niepełnosprawnych dzięki NB-IoT.
  Zobacz case study
 • Zapewnienie gotowego środowiska pracy biurowej, składającego się ze sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz wsparcia technicznego.
  Zobacz case study
Dzień dobry!
w czym możemy pomóc?
5000
...