Case study
Sieć NB-IoT w
Przedsiębiorstwie Wodociągów
i Kanalizacji
w Kutnie Sp. z o.o.

O firmie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie Sp. z o.o to zakład zajmujący się wydobyciem i uzdatnianiem wody zarówno dla mieszkańców miasta, jak i części pobliskich gmin i przemysłu.

W 2015 roku firma rozpoczęła modernizację systemów zdalnych odczytów i wdrażanie nowych technologii na sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Na jednym z etapów zdecydowała się na wykorzystanie rozwiązania Narrowband-IoT od T-Mobile.

Zdaniem Klienta

Każdy wyciek i awaria to koszty, dzięki Narrowband od T-Mobile wiemy, kiedy zdarzenie miało miejsce, ile wody wyciekało na godzinę, na której strefie się znajduje. Możemy analizować i reagować wcześniej(…). To rewolucja w urządzeniach telemetrycznych, jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Współpraca z T-Mobile i wdrożenie nowszych technologii przyczyniło się do większej efektywności w realizacji podstawowych zadań naszego przedsiębiorstwa. Wybór technologii Narrowband-IoT pozwolił na większy nadzór nad siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz na wiarygodne odczyty wodomierzowe, a co za tym idzie mniejsze straty wody na sieci.

Marek Kaczmarek

Mistrz w Dziale Utrzymania Sieci w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie Sp. z o.o.

Podjęte
wyzwanie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie Sp. z o.o codziennie dostarcza wodę do tysięcy mieszkańców, w skali roku jest to nawet 4 mln m3. Dlatego zastosowany system musi być szybki, niezawodny i działający w trudnych warunkach.

Rozwiązania, z których firma korzystała dotychczas były przestarzałe. Systemy GSM nie umożliwiały odczytu danych z niektórych lokalizacji na terenie miasta. Problematyczne również okazały się: transmisja danych, zasięg urządzeń i stabilność systemów.

Czego poszukiwał Klient?

Urządzeń, dzięki którym będzie mógł realizować odczyty dobowe z podziałem godzinowym, strefowanie sieci, oraz monitoring ciśnienia w poszczególnych odgałęzieniach magistrali. Kompletnego, precyzyjnego i stabilnego systemu służącego do automatycznego odczytu wodomierzy w Kutnie i okolicach, skutecznie działającego w trudno dostępnych miejscach.

Podjęte wyzwanie
  • Wymagania

  • Możliwość odczytów, pomiarów w trudno dostępnych miejscach
  • Lokalizacja awarii i wycieków
  • Szybka reakcja na powtarzające się stany na wodomierzu
  • Niezawodność działania
  • Bezpieczeństwo danych
  • Predefiniowane, indywidualne strefowanie i monitoring sieci wodociągowej

Zastosowana technologia

Zastosowaliśmy produkty z kategorii IoT, Smart City i Big Data

Zalety
i korzyści

Szybka diagnostyka nieprawidłowo działających liczników

Zapewnienie Klientowi dokładnego odczytu zużycia wody, które eliminuje błędne miesięczne rozliczenia.

Lokalizowanie awarii i wycieków

Dzięki temu PWiK zapewnia Klientom szybkie naprawy usterek i pewność dostaw wody.

Możliwość dokładnej analizy pracy wodociągów

Prognozowanie zużycia, analiza ilości przepływającej wody oraz jej ciśnienia, która zapewnia bezpieczeństwo i wysoką jakość usług.

Do pobrania

  • Grafika

    Ikonografika: Optymalizacja dzięki sieci Narrowband-IoT

Masz pytania lub potrzebujesz ofertę?

Masz pytania lub potrzebujesz ofertę?

Skontaktuj się z doradcą

Historie innych
Klientów

Dzień dobry!
w czym możemy pomóc?
5000
...