Case study
Kompleksowe rozwiązania Data Center
dla E Net Production

O firmie

E Net Production jest firmą, która stworzyła jedną z największych platform e-commerce w Polsce.

Każda minuta to tysiące procesów sprzedażowych i zakupowych odbywających się za jej pośrednictwem we wszystkich krajach Europy. Przedsiębiorstwo swoim biznesowym partnerom zapewnia kompleksowe wdrożenia oprogramowania niezbędnego do integracji kanałów sprzedaży, logistyki i systemów płatności. Sprawne działanie firmy jest możliwe dzięki pracy ponad 280 specjalistów.

Klienci E Net Production to liderzy w swoich branżach poszukujący elastycznych rozwiązań i szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby rynku.

Zdaniem Klienta

Podjęte
wyzwanie

Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że infrastruktura, którą dysponowało E Net Production, okazała się niewystarczająca. Dostępne produkty nie spełniały oczekiwań inwestora potrzebującego mocniejszego i solidniejszego środowiska dla swojego oprogramowania. Wyzwanie dotyczyło zapewnienia ciągłości działania platform oraz umożliwienia błyskawicznego reagowania na nieoczekiwane zdarzenia.

Czego poszukiwał Klient?

Firma E Net Production potrzebowała biznesowego partnera, który dostarczy indywidualnie dopasowaną usługę. Kluczowe zadanie polegało na zagwarantowaniu nieprzerwanego działania platform e-commerce oraz odpowiednim zabezpieczeniu danych. Z uwagi na specyfikę branży istotna była możliwość rozszerzenia głównych parametrów usługi w najgorętszych okresach sprzedażowych.

Konieczność stanowiło również zapewnienie opiekuna firmy, który w szybkim czasie byłby w stanie reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby Klienta.

 

Podjęte wyzwanie
 • Wymagania

 • Ciągłość działania firmy w trakcie wdrożeń
 • Łatwa skalowalność rozwiązań
 • Wsparcie dedykowanego opiekuna Klienta
 • Elastyczne środowisko pracy

Zastosowane rozwiązania i technologie

Usługi Business Cloud

Usługi Business Cloud świadczone w modelu IaaS doskonale sprawdzają się w obsłudze dużej liczby witryn internetowych, intensywnie użytkowanych baz danych, aplikacji oraz krytycznych systemów biznesowych.

Dzięki wdrożeniu Klient ma do dyspozycji kilkaset serwerów, klaster kilkudziesięciu macierzy klasy Enterprise oraz redundantne urządzenia sieciowe.

Światłowód i Data Center z georedundancją

Stabilna, niezawodna i wydajna infrastruktura sieciowa zapewnia kilkuset specjalistom komfortową i bezpieczną pracę. Dwa geograficznie odseparowane Centra Danych T-Mobile gwarantują ciągłość działania na wypadek awarii, prac technicznych lub zdarzeń losowych.

Indywidualne podejście

Z uwagi na specyfikę obszaru działalności Klienta konieczne było dopasowanie oferty na wielu poziomach tak, aby dokładnie opowiadała jego potrzebom. W odpowiedzi na dynamikę branży e-commerce T-Mobile zapewnił Klientowi możliwość szybkiego i sprawnego wprowadzania zmian w środowisku pracy.

W codziennych wyzwaniach Klient jest wspierany przez dedykowanego opiekuna.

Korzyści dla Klienta

Wydajność platform

Stabilne działanie platform e-commerce w najbardziej intensywnych okresach sprzedażowych.

Georedundancja

Dwa odseparowane od siebie Data Center zapewniają ciągłość działania, odporność na awarie i niedostępność infrastruktury.

Skalowalność rozwiązań

W zależności od aktualnych potrzeb, Klient może dowolnie rozszerzyć liczbę serwerów, macierzy oraz dostosować środowiska urządzeń sieciowych.

Do pobrania

 • Grafika

  Ikonografika: Kompleksowe rozwiązania Data Center dla E Net Production

Masz pytania lub potrzebujesz oferty?

Masz pytania lub potrzebujesz oferty?

Skontaktuj się z doradcą

Sukcesy naszych
Klientów

 • Dostarczenie usług sieciowych do ponad 260 salonów Deichmann rozproszonych w całym kraju. Zajrzyj za kulisy wdrożenia na naprawdę dużą skalę i przekonaj się, jak Internet Biznes może odmienić oblicze każdej firmy.
  Zobacz case study
 • Boryszew S.A. oddział Maflow w Tychach to producent gumowych oraz plastikowych elementów wykorzystywanych w samochodowych klimatyzacjach. Firma poszukiwała rozwiązania umożliwiającego stałą, bezpieczną i bezawaryjną komunikację pomiędzy oddziałami na całym świecie.
  Zobacz case study
 • Efektywna kontrola i zarządzanie miejscami parkingowymi dla autokarów turystycznych oraz pojazdów osób niepełnosprawnych dzięki NB-IoT.
  Zobacz case study
 • Zapewnienie gotowego środowiska pracy biurowej, składającego się ze sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz wsparcia technicznego.
  Zobacz case study
Dzień dobry!
w czym możemy pomóc?
5000
...