coca cola

coca-cola
hellenic bottling
company

REFERENCJE

„Cieszymy się, że znaleźliśmy niezawodnego partnera, który ma silną pozycję w Grecji oraz zdolności skutecznego ograniczania ryzyka międzynarodowego i specjalistyczną wiedzę”.

Nigel Davis

dyrektor ds. rozwiązań i systemów biznesowych w firmie Coca-Cola HBC

Coca-Cola Hellenic Bottling Company jest wiodącą firmą butelkującą dla koncernu Coca-Cola Company. Wielkość sprzedaży tej firmy przekracza dwa miliardy skrzynek.

Ma ona oddziały w 28 krajach, w których obsługuje około 590 milionów osób. Coca-Cola HBC jest liderem na rynku napojów według światowego i europejskiego indeksu Dow Jones Sustainability (DJSI) oraz znajduje się na indeksie FTSE4Good
www.coca-colahellenic.com

coca cola

PODJĘTE
WYZWANIE

podjęte wyzwania

Coca-Cola HBC, firma działająca w 28 krajach znajdujących się w 13 strefach czasowych całego regionu EMEA, poszukiwała nowego dostawcy centrów danych, oferującego wysoką jakość i elastyczność.

Dla tak dużego przedsiębiorstwa zasadnicze znaczenie ma zapewnienie ciągłości biznesowej, dlatego klient wymagał niezawodnego partnera, dysponującego zaawansowanym technologicznie sprzętem oraz szeroką specjalistyczną wiedzą w zakresie usług teleinformatycznych.

DLACZEGO
NASZE ROZWIĄZANIE?

Grupa OTE zdołała dostarczyć firmie Coca-Cola HBC kompleksowe rozwiązanie, obejmujące pełne spektrum usług niezbędnych dla tak dużego biznesu. W zakres umowy wchodzą usługi centrum danych i odzyskiwania awaryjnego, świadczone odpowiednio przez spółki z grupy Deutsche Telekom.

strzałka w prawo strzałka w prawo

Główne centrum danych obsługuje serwisowe transakcje biznesowe ponad 36 000 pracowników. To centrum danych odpowiada również za transakcje o strategicznym znaczeniu dla firmy, w tym za zamówienia, zarządzanie relacjami z klientami (CRM), planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), kadry (HR) i usługi centrum telefonicznego.

strzałka w prawo strzałka w prawo

Oprócz głównego centrum danych, znajdującego się w Grecji, niezwykle ważną rolę pełni też centrum danych w Budapeszcie, które zapewnia nieprzerwane działanie w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych (np. trzęsienia ziemi lub oddziaływania z zewnątrz).

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Całkowicie bezpieczne
  środowisko obu centrów danych

  – w Atenach i Budapeszcie (ateńskie centrum danych
  spełnia wymogi poziomu 3., a budapeszteńskie plasuje się bardzo wysoko w raporcie magicznego kwadratu firmy

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Nieprzerwane usługi
  u końcowego klienta.

  Jeśli zajdzie taka potrzeba, Coca-Cola HBC może
  bardzo szybko przełączyć się z głównego centrum danych w Atenach na obiekt odzyskiwania awaryjnego
  w Budapeszcie.

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Pełen zakres
  usług centrum danych

  dzięki doskonałemu ekosystemowi partnerskiemu
  spółek z grupy Deutsche Telekom.