1-3 minuty

Technologie przyszłości: Sympozjum T-Systems na Węgrzech


Czy przedsiębiorcy i społeczności zyskają dzięki digitalizacji, która umożliwi im korzystanie z inteligentnych rozwiązań? To jedna z wielu kwestii poruszonych podczas piątego Sympozjum T-Systems, które odbyło się w Centrum Kongresowym w Budapeszcie.  Ostatnia edycja, jednego z najważniejszych wydarzeń w branży teleinformatycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciągnęła 2 tysiące odwiedzających. W tym roku skoncentrowaliśmy się na możliwościach zastosowania osiągnięć technologicznych w różnych dziedzinach życia.

Według firmy Gartner, Sympozjum T-Systems jest sztandarową imprezą kształtującą świadomość cyfrową i wspierającą współpracę międzynarodową. Wraz z międzynarodowymi ekspertami, przedstawicielami świata polityki, kierownictwem Deutsche Telekom, Magyar Telekom i T-Systems Hungary pokazaliśmy, jak bardzo telekomunikacja i rozwiązania teleinformatyczne mogą upraszczać poszczególne procesy i generować oszczędności. Zaprezentowaliśmy zalety digitalizacji w różnych wymiarach, prezentując konkretne rozwiązania i nowości między innymi dla instytucji finansowych, służby zdrowia, przemysłu, handlu i mediów, cyfrowych miast i rolnictwa.

Najważniejsi w sektorze FinTech: instytucje finansowe

Bardzo ważnym punktem imprezy była sesja „Instytucje finansowe” poprowadzona przez Gabriellę Csanak, starszego specjalistę ds. banków w T-Systems. Uczestniczyło w niej ponad 180 przedstawicieli banków i instytucji finansowych. Prawodawcy, bankowcy, szefowie węgierskich spółek z sektora FinTech zostali zaproszeni do dyskusji nad planowaną drugą unijną dyrektywą w sprawie usług płatniczych (PSD2). Jest to cześć regulacji unijnych, która zmienia warunki funkcjonowania infrastruktury bankowej. W sesji pytań i odpowiedzi dyskutowano o wyzwaniach z jakimi będą mierzyć się banki, przygotowując się do  wprowadzenia PSD2. Zastanawiano się, czy banki i firmy FinTech mogą nawiązać współpracę korzystną dla obu stron.

T-Systems Hungary jest partnerem z wyboru dla lokalnych instytucji finansowych. Pomaga bankom w realizacji strategii transformacji cyfrowej i udostępnia im rozwiązania z obszaru FinTech.  T-Systems, przy współpracy z Cisco, przeanalizowała 80 rozwiązań FinTech dostępnych na węgierskim rynku i wybrała 25 najlepszych, z których banki już dziś mogłyby skorzystać.

 

Projekt migracji Coca-Cola HBC – zdobywca nagrody za najbardziej udany projekt 2016 roku (Success Project 2016)

Podczas imprezy ogłoszono także laureatów nagrody Success Project 2016 T-Systems Hungary. Uczestnicy sympozjum przyznali pierwszą nagrodę za wdrożenie zapasowego centrum danych w Budapeszcie dla Coca-Cola HBC i jej 28 krajowych oddziałów. To duże wdrożenie głównego centrum danych w Atenach i centrum zapasowego w Budapeszcie zostało niedawno ukończone w terminie i bez zakłóceń w działaniu systemów. Dlatego projekt ten jest wielkim sukcesem . Jest również dowodem na to, że Grupa Deutsche Telekom posiada kompetencje do realizacji dużych projektów teleinformatycznych, nie tylko w poszczególnych krajach, ale i w całej Europie.

Przepływ informacji, jako element rozwoju biznesu

Jak podkreślił Rékasi Tibor, dyrektor generalny T-Systems Hungary: „Chociaż transformacja cyfrowa odbywa się głównie w obszarze IT, to nie dotyczy wyłącznie kwestii informatycznych, ale również przepływu informacji  – to jedno z najważniejszych narzędzi wspierających rozwój firmy”. W ciągu najbliższej dekady, te firmy, które nie zmienią sposobu działania, nie zmienią swoich procesów, mogą stracić przeciętnie nawet 44% rynku. Firma T-Systems współpracuje z węgierskimi przedsiębiorstwami, które dokonują cyfrowej transformacji. Pomaga im wypracowaniu mechanizmów skutecznego działania i poprawie jakości. A to wymaga rozwiązań technologicznych i biznesowych stanowiących spójną odpowiedź na pojawiające się wyzwania.

IP VPN

Ten artykuł dotyczy produktu

IP VPN

Przejdź do produktu

Data publikacji: 05.01.2017

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Zostaw swój adres e-mail