1-3 minuty

Sklepy Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej ufają sieci Deutsche Telekom

Nieco ponad trzy lata temu brytyjska sieć detaliczna Tesco wybrała GTS Central Europe, aby podłączyć ponad 1000 swoich sklepów w Czechach, na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech do scentralizowanej prywatnej sieci firmowej. Teraz, po połączeniu GTS i grupy Deutsche Telekom, Tesco postanowiło przedłużyć umowę na kolejne dwa lata. Oto historia sukcesu tkwiącego w myśleniu globalnym i działaniu lokalnym, a także w zapewnieniu kompleksowej i bezproblemowej obsługi klientów.

Założona w 1919 roku firma Tesco była znana z tego, że w dniu otwarcia pierwszego sklepu przyniosła zaledwie funt dochodu. Od tego czasu zdążyła stać się trzecią największą na świecie siecią sprzedaży detalicznej pod względem przynoszonych zysków. W ostatnich latach rozwijała się błyskawicznie w Europie Środkowej i Wschodniej, stale otwierając nowe sklepy w całym regionie. „Dla Tesco ważne było znalezienie wiarygodnego partnera, który byłby w stanie zapewnić regionalne podejście w Europie Środkowej i Wschodniej. Korzystanie z tej samej sieci w każdym miejscu i uzyskiwanie takiej samej jakości usług w każdym kraju należały do głównych przyczyn wybrania grupy DT” – mówi Martin Berdych, Dyrektor Tesco ds. Infrastruktury IT i Operacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Sieć zarządzana przez T-Mobile Czech (TMCZ) od tamtej pory stanowi szkielet dla kluczowych zastosowań transmisji danych firmy Tesco we wszystkich czterech krajach, w tym obsługi płatności oraz systemów zarządzania łańcuchem dostaw i informacjami o pracownikach. Usługi te są niezbędne dla sieci detalicznych, w szczególności dla Tesco. W sprawozdaniu rocznym za rok 2016 [1], firma podała, że tygodniowo przyjmowała 78 milionów klientów i zatrudniała 476 000 pracowników na całym świecie. Oznacza to, że tysiące klientów i pracowników mogłyby doświadczyć skutków potencjalnej przerwy w możliwości dokonywania płatności lub działaniu aplikacji do zarządzania kadrami. Dlatego stworzenie niezawodnej sieci do ich obsługi było najważniejszą rzeczą, jaką TMCZ mogło zrobić dla swojego klienta.

Tesco korzysta z centralnie zarządzanej usługi świadczonej przez naszą czeską spółkę zależną i wsparcia lokalnego w poszczególnych krajach, zapewniając stabilność i jednorodność sieci we wszystkich placówkach firmy. W efekcie klient zdecydował się rozszerzyć umowę o centralną sieć VPN obejmującą cztery kraje na kolejne trzy lata, a nawet zdecydował się na dodatkowe usługi we wszystkich lokalizacjach. Ponadto wszystkie sieci VPN firmy na Słowacji zostaną przeniesione od dotychczasowego operatora Benestra do innej spółki zależnej DT: Slovak Telekom. Oprócz kontynuacji początkowego kontraktu firma TMCZ będzie również świadczyła Tesco inne ważne usługi, takie jak wydzielony dostęp do Internetu, połączenia głosowe i SMS, a także usługi hostingowe serwerów.

DT staje się punktem kompleksowej obsługi tysiąca sklepów Tesco

Współpraca z jednym partnerem w regionie jest kluczowa dla Tesco. T-Mobile Czech udało się dostosować lokalny system wsparcia technicznego do potrzeb obsługi sieci we wszystkich krajach. W całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej obsługa techniczna jest świadczona w różnych językach, a pracownicy DT w każdym kraju koncentrują się na dostarczaniu usług najwyższej jakości. Ponadto, korzystanie z usług jednego operatora zamiast z czterech różnych, w czterech krajach, pozwoliło Tesco na ujednolicenie sieci i zmniejszenie jej kosztów. Firma zyskuje oszczędności zarówno bezpośrednio poprzez zakup hurtowy, jak i pośrednio poprzez niższe koszty użytkowania jednej sieci regionalnej, zamiast czterech sieci lokalnych. W razie potrzeby rozbudowy sieci lokalnych lub sieci globalnej,  DT dzięki własnej europejskiej infrastrukturze lub swoich partnerów jest w stanie szybko uruchomić usługę w nowych lokalizacjach.

Data publikacji: 10.05.2017

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Zostaw swój adres e-mail