2-5 minut

ivii: Trzy pytania do start-upu działającego w obszarze internetu rzeczy

Skrót ivii oznacza Inteligentne Rozpoznawanie Obrazów [Intelligent Visual Image Identification]. ivii.worker, to kolejna generacja rozwiązania. Rozpoznawanie obrazu to bardzo ambitne zadanie dla start-upu. Start-upowi ivii udało się spełnić najsurowsze wymagania klientów z sektora przemysłowego już przy wprowadzeniu rozwiązania ivii.worker na rynek po raz pierwszy!

Śledziliśmy losy austriackiego zespołu ivii przez cały program ChallengeUp! 2016 IoT accelerator; teraz chcielibyśmy przedstawić współzałożyciela start-upu, Nicolaosa Tsirigotisa.

Nicolas, czy możesz opowiedzieć bardziej szczegółowo o twoim start-upie i rozwiązaniu? Jaki był jego związek z programem „ChallengeUp!”?
Nasze motto brzmi: „Dostęp do wsparcia ekspertów za pomocą jednego kliknięcia”. Rozwiązanie ivii.worker to system klasy korporacyjnej złożony z zestawu słuchawkowego, kamizelki z podłączonym komputerem przenośnym oraz akumulatorów.

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w odległej lokalizacji odpowiedzialnej za obsługę maszyny, która się popsuła! Co robić w takiej sytuacji? Łapać za komórkę i dzwonić po pomoc? Nie!! Należy uruchomić ivii.worker, aby stać się „oczami i rękoma” ekspertów, którzy błyskawicznie przywrócą sprawność urządzenia, rozwiązując problem i pozwalając zaoszczędzić pieniądze!

Zestaw słuchawkowy umożliwia komunikację za pomocą dźwięków i obrazów. Informacje wyświetlane są na całym polu widzenia, dzięki czemu inżynier nigdy nie musi odrywać wzroku od obszaru działania i może w pełni skoncentrować się na wykonywanej pracy.

Chcieliśmy wziąć udział w ChallengeUp!, aby stać się częścią ekosystemu trzech liderów rynkowych: Deutsche Telekom, Cisco oraz Intel. Dzięki temu udało nam się zyskać rozgłos na całym świecie za pośrednictwem ich kanałów sprzedaży.

Podczas programu ChallengeUp! dowiedzieliśmy się, jak bardzo złożone są duże korporacje. Przy okazji poznaliśmy ludzi, którzy w nas uwierzyli i dostrzegli, w jaki sposób nasza wiedza, ekspertyza oraz produkty w zakresie inteligentnego rozpoznawania obrazów mogą poszerzyć aktualne portfolio ich przedsiębiorstw.

Mentorzy programu ChallengeUp! są znakomitymi specjalistami w dziedzinie technologii i posiadają międzynarodowe doświadczenie w zakresie sprzedaży. Na przykład, dzięki wspólnej obecności z zespołem sprzedaży OTE (greckiej spółki zależnej Grupy Deutsche Telekom) na imprezie Posidonia 2016 w Grecji, najbardziej prestiżowej imprezy morskiej na świecie, udało nam się nawiązać bezpośredni kontakt z interesariuszami z sektora transportu. Podczas tej imprezy nasi przyszli klienci mogli zobaczyć demonstracje naszego rozwiązania na żywo oraz omówić z nami swoje specyficzne potrzeby. Dzięki informacji zwrotnej od klientów oraz ekspertyzie biznesowej naszych mentorów poszliśmy o krok dalej z rozwojem naszych produktów i utworzyliśmy nowe, rentowne modele biznesowe.

Zawsze mówisz z pasją o tym, co robicie z ivii. Czy to oznacza, że wasze życie kręci się wokół tego rozwiązania?
ivii to mały start-up. Z jednej strony oznacza to, że jesteśmy grupą osób pracujących w luźnej atmosferze. Nie obowiązują u nas złożone procesy — jedynie pasja do tego, co robimy, dzięki czemu nasza współpraca jest bardziej wydajna. Z drugiej strony prowadzenie przedsiębiorstwa oznacza, że pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, zwłaszcza że staramy się poszerzyć skalę naszej działalności. To prawda, że odkąd założyłem ivii wspólnie z Peterem Stelzerem, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że dzień i noc przestały mieć znaczenie.

Dlatego też ważne jest dla mnie, aby mieć trochę czasu dla siebie, pobyć w samotności i odciąć się od wszystkiego. Jestem sportowcem, więc zawsze staram się biegać, nawet podczas podróży służbowych. Po dniu wypełnionym spotkaniami krótki bieg starym miastem w Barcelonie, na przykład po Kongresie Mobilnym, pomaga mi się rozluźnić, oczyścić umysł, znaleźć inspirację, skoncentrować się w 100% na nowych, kreatywnych pomysłach.

Wasze kolejne plany dotyczą big data. Czy możesz wyjaśnić, o co w tym chodzi i jakie mogą być synergie pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami?
Wirtualne informacje płynnie łączą się z rzeczywistością na przezroczystym wyświetlaczu, zaś inżynier znajdujący się na miejscu pozostaje w kontakcie z ekspertami za pomocą zestawu słuchawkowego. Rozszerzone informacje cyfrowe są integrowane z przekazem wideo na urządzeniach wielopunktowych na całym świecie. Wymagane informacje wyświetlane są bezpośrednio na przezroczystym wyświetlaczu. Inżynier znajdujący się w lokalizacji może niezwłocznie wykorzystać tę wiedzę do rozwiązania problemu. Wynikiem tego jest zapamiętywanie poznanych informacji, co pozytywnie wpływa na zadowolenie naszych klientów, a jednocześnie buduje bazę wiedzy (big data).

Zamierzamy dostosować rozwiązanie do potrzeb analizy danych, aby umożliwić zdalną i wcześniej zaplanowaną konserwację urządzeń. Będziemy takie projekty realizować indywidualnie. Na początek zaoferujemy usługi analizy porównawczej i statystyki. W niedalekiej przyszłości podejmiemy kolejne działania by nasze rozwiązanie odpowiadało na potrzeby coraz większej grupy klientów sektora przemysłowego na całym świecie!

IVII

IVII

IVII

Więcej informacji na temat ivii można uzyskać na stronie internetowej: www.ivii.eu

Internet rzeczy (IoT)

Ten artykuł dotyczy produktu

Internet rzeczy (IoT)

Przejdź do produktu

Data publikacji: 23.01.2017

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Zostaw swój adres e-mail