1-4 minut

Grupa Deutsche Telekom, której częścią jest T – Mobile, wprowadza IoT Solution Optimizer

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Optymalizuj rozwiązania IoT w kilka minut i minimalizuj koszty oraz ryzyko inwestycyjne
  • Wykorzystaj z możliwości pierwszego globalnego ekosystemu IoT łączącego klientów z wiodącymi w branży dostawcami sprzętu i usług
  • Dostępny dla technologii NB-IoT

Grupa Deutsche Telekom (DT), do której należy T-Mobile Polska, wprowadza IoT Solution Optimizer. Jest to skalowalne narzędzie online oferujące doradztwo techniczne i wsparcie we wdrażaniu rozwiązań IoT. System umożliwia firmom z całego świata modelowanie i optymalizację wydajności aplikacji IoT wykorzystywanych w wielu branżach i obszarach, takich jak inteligentne usługi miejskie, bezpieczeństwo lub śledzenie zasobów.

System pozwala analizować łącznie kwestie sprzętowe, aplikacje i funkcjonalność sieci, tworząc środowisko pozwalające na skuteczną ocenę funkcjonowania rozwiązań IoT. Użytkownicy mogą modelować swój własny projekt, bądź też przetestować standardową ofertę z obszaru IoT. W przypadku obu tych opcji proces zajmuje tylko kilka minut, jest łatwy i intuicyjny, a użytkownik jest przez niego prowadzany krok po kroku.

Jak zaznacza Ingo Hofacker, Wiceprezes Deutsche Telekom odpowiedzialny za rozwiązania IoT: „Firmy inwestujące w rozwiązania IoT coraz częściej poszukują wsparcia w tym obszarze. IoT Solution Optimizer Grupy DT to pierwsze narzędzie, które łączy doradztwo techniczne w zakresie internetu rzeczy z możliwością przetestowania pełnego spektrum rozwiązań. Jest niezwykle łatwe w użyciu, oferuje szeroki wybór rozwiązań i dostarcza rzetelne rekomendacje. Nasi klienci mogą teraz podejmować decyzje, opierając je na szczegółowej analizie danych przeprowadzonej jeszcze zanim wdrożą planowane przez siebie innowacje IoT. W ten sposób znacznie skrócą oni czas wprowadzenia produktu na rynek i jednocześnie zminimalizują koszty i ryzyko”.

Optymalne rozwiązania IoT w mgnieniu oka

W dzisiejszych czasach firmy, które chcą wdrażać rozwiązania IoT na dużą skalę, często wykonują kosztowne projekty pilotażowe. Dzięki narzędziu IoT Solution Optimizer klienci mogą stworzyć „wirtualnego bliźniaka” produktu, który chcą zaoferować, np.: czujnik dla usługi smart parking. W tym celu najpierw wybierają kraje, w których inteligentne czujniki parkowania będą docelowo instalowane, technologię dostępu oraz odpowiednie komponenty sprzętowe, takie jak moduły radiowe i baterie. Następnie określają sposób funkcjonowania urządzeń i definiują założenia aplikacji do inteligentnego parkowania, w tym: ilość przesyłanych danych, wykorzystywany protokół, funkcje oszczędzania energii, a także siłę sygnału sieci i temperatury w których mają funkcjonować czujniki. Po ukończeniu, projekt jest wykorzystywany do modelowania czasu pracy baterii w sieciach wybranych operatorów. IoT Solution Optimizer pokazuje również, jakie aspekty rozwiązania można zoptymalizować, by podnieść opłacalność. Analizy wydajności, które wcześniej zajęłyby specjalistom z branży kilka tygodni, teraz mogą być dostarczone klientom w ciągu kilku sekund.

Aby powiększyć grafikę, kliknij w nią.

Pierwszy na świecie ekosystem IoT

IoT Solution Optimizer po raz pierwszy łączy sieć globalnie rozpoznawalnych graczy IoT, takich jak:

  1. Producenci chipsetów IoT: Sequans, Altair Semiconductor, HiSilicon, MediaTek, Samsung Electronics;
  2. Producenci modułów IoT: u-blox, Advantech, Fibocom, Foxconn, Gemalto, Lierda, Murata, Neoway, Quectel, Ruijie Networks, Sierra Wireless, SIMCom, Telit, Teltonika;
  3. Producenci urządzeń IoT: CompoTEK, DIGI International, Tekmodul, LUPUS-Electronics, Nedap Mobility Solutions, Sercomm;
  4. Producent baterii: Saft, firma z grupy TOTAL;
  5. Platforma IoT z warstwą usługową oneM2M: Chordant;
  6. Doradztwo, akceleracja i prototypowanie IoT: hub:raum, Detecon, ORBIT IT-Solutions;

Grupa DT, do której należy T-Mobile Polska, jest gotowa na włączenie do narzędzia kolejnych operatorów sieci komórkowych i dostawców. Zainteresowane firmy i podmioty zapraszamy do współpracy.

Dostępność

IoT Solution Optimizer jest obecnie dostępny dla aplikacji opartych na technologii NB-IoT (NarrowBand IoT). Deutsche Telekom oferuje ją aktualnie na ośmiu rynkach: Austrii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Holandii, Polski, Słowacji i Stanów Zjednoczonych a w najbliższych miesiącach dołączą do nich Węgry.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami: nbiot@t-mobile.pl

Internet rzeczy (IoT)

Ten artykuł dotyczy produktu

Internet rzeczy (IoT)

Przejdź do produktu

Data publikacji: 05.04.2019

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Zostaw swój adres e-mail