1-3 minuty

5 kryteriów wyboru rozwiązań technologicznych dla Twojej firmy

Nasze podpowiedzi ułatwią Ci wybór rozwiązań, dzięki którym twoja firma będzie działała efektywniej, taniej i szybciej. Poznaj 5 kryteriów wyboru technologii.

Zdaniem ekspertów, technologie dla małych firm powinny być:

1. Dopasowane do potrzeb

Wybieraj rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb i charakteru Twojej firmy. Wiele firm IT wyspecjalizowało się w aplikacjach dla określonych branż. Nie tracisz czasu na dopasowywanie programów, wybierasz gotowe rozwiązanie, w wersji cenowo dopasowanej do wielkości Twojej firmy. Zauważ, iż program wspierający pracę restauracji zazwyczaj będzie inny od tego, który pomoże zorganizować pracę biura rachunkowego. Sprawdź, co zaproponują Tobie i zweryfikuj, czy propozycja wspiera przewagi konkurencyjne Twego biznesu. Zapytaj też o możliwość przetestowania, co pozwoli Ci ocenić przydatność danego rozwiązania bez ponoszenia kosztów zakupu.

2. Elastyczne

Twoim głównym celem jest rozwój firmy. Potrzebujesz technologii, na których możesz polegać. Nie tylko szybkich i bezawaryjnych, ale także rozwijających się wraz z Twoim biznesem. Tak właśnie działają systemy i aplikacje dostępne w chmurze. Jeżeli potrzebujesz dodać do systemu kolejnego pracownika lub uruchomić nową funkcję – zrobisz to kilkoma kliknięciami. Prosto i szybko.

3. Z łatwym dostępem do pomocy technicznej

To ważne kryterium, jeżeli Twoja firma nie ma własnego informatyka. Upewnij się, że w razie pytań lub problemów możesz zwrócić się do pomocy technicznej. Dobrze, jeśli masz możliwość wybrania kanału komunikacji: telefon, internetowy czat lub połączenie wideo. Łatwy kontakt to szybsze rozwiązanie problemu – nie narazisz swojej firmy na przestoje lub utratę klientów.

 

4. Bezpieczne

Twoja firma jest narażona na straty związane z działalnością cyberprzestępców w takim samym stopniu, jak inne średnie i duże przedsiębiorstwa. Dlatego wybieraj rozwiązania, które zapewniają możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochronią firmowe komputery przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem.

5. Opłacalne

Jeżeli Twoje finansowe możliwości zakupu technologii nie są duże, pieniądze wydawaj rozważnie. Przeznacz je na rozwiązania, które będą służyć firmie przez lata. Ich wybór powinien być także uzależniony od tego, czy dostawca ma wizję ich dalszego rozwoju i nie porzuci nagle swojego produktu. Warto też poszukać opinii w internecie na temat systemu, który planujesz kupić lub poznać opinie kilku przedsiębiorców – użytkowników. Wymaga to odrobinę wysiłku, ale wybór rozwiązania musi być przemyślany. Natomiast – jeżeli nie chcesz w ogóle poświęcać na to czasu – sprawdź aplikacje dostępne w chmurze. Za korzystanie z nich będziesz płacił co miesiąc stałą kwotę. Bez żadnych dodatkowych wydatków.

Pamiętaj

Każda firma jest inna i każda ma wiele potrzeb. Przy wyborze rozwiązania technologicznego trzeba brać pod uwagę różne scenariusze rozwoju Twojej firmy i możliwości finansowych.



Democratizing technology. Crossing the “CASM” to serve small and medium businesses”, Deloitte Review, 2014.

Wirtualne Centrum Danych

Ten artykuł dotyczy produktu

Wirtualne Centrum Danych

Przejdź do produktu

Data publikacji: 27.01.2016

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Chcesz dostawać informacje o nowych wpisach?

Zostaw swój adres e-mail