O nas

Nasza historia

 
T-Mobile Polska S.A. - wcześniej Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. (PTC), która została założona w 1995 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od początku swego istnienia, spółka stale rozszerzała ofertę usług mobilnych dla klientów biznesowych wprowadzając najnowsze rozwiązania i produkty. W 2014 r. znacząco rozszerzyła ofertę dla tej grupy odbiorców. Było ta następstwem włączenie do Grupy Deutsche Telekom, europejskiego operatora stacjonarnego GTS Central Europe, który posiadał doświadczenie i bogate portfolio zintegrował usług telekomunikacyjnych i centrum danych przygotowane wyłącznie dla klientów instytucjonalnych.

Integracja na poziomie grup kapitałowych rozpoczęła proces łączenia spółek na rynkach lokalnych, czyli m.in. GTS Poland oraz T-Mobile Polska. Jego celem było połączenie eksperckiej wiedzy i rozwiązań GTS na rynku biznesowym z technologiami i nowoczesną infrastrukturą telekomunikacyjną T-Mobile.

Od 15 stycznia 2015r., obie spółki oferują swoje usługi pod marką T-Mobile. Dzięki temu klienci zyskali dostęp do kompleksowych usług - stacjonarnych i mobilnych pod jedną mocną i bardzo dobrze rozpoznawalną marką, jaką jest w Polsce i na świecie T-Mobile. Spółki świadczą usługi na terenie całego kraju w oparciu o rozległą sieć mobilną obejmującą swoim zasięgiem niemal 100% populacji kraju, własną rozbudowaną infrastrukturę sieci światłowodowych i nowoczesne, gwarantujące pełne bezpieczeństwo centra danych.

Proces integracji formalno-prawnej GTS Poland i T-Mobile Polska zakończył się z sukcesem w czerwcu 2015 roku i od tego czasu działalność prowadzona jest wyłącznie przez T-Mobile Polska S.A.