optima

ZARZĄDZANIE
URZĄDZENIAMI
MOBILNYMI
W FIRMIE OPTIMA

Optima jest częścią międzynarodowej grupy finansowej Dollar Financial Group, działającej na rynku usług finansowych już ponad 30 lat.

ROZWIĄZANIE MDM
OD T-MOBILE

Dollar Financial Group oferuje swoim Klientom szeroką gamę produktów finansowych, takich jak pożyczki gotówkowe, obsługa czeków, pożyczki pod zastaw, skup złota, a także usługi dodatkowe, np. transfery Western Union, elektroniczne rozliczanie należności podatkowych, karty debetowe oraz wymianę walut.

Firma Optima Sp. z o.o. specjalizuje się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Ponieważ dba o komfort i zadowolenie swoich Klientów, oferuje wygodne rozwiązanie – obsługę pożyczki w domu Klienta. Pracownicy firmy to zespół fachowców, którzy zawsze służą profesjonalnym doradztwem i zapewniają przyjazną obsługę.

rozwiązania mdm

Od 1999 roku Optima jest członkiem założycielem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, zrzeszającej obecnie kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z sektora finansowego w Polsce.

PODJĘTE
WYZWANIE

Wspólne wdrożenie 650 licencji MDM (od czerwca 2016) pozwoliło firmie Optima znacznie usprawnić proces wdrażania nowych wersji aplikacji oraz, co nie mniej ważne, spełnić wymogi bezpieczeństwa.

Zarządzanie politykami bezpieczeństwa w telefonach mobilnych przedstawicieli handlowych odbywa się teraz centralnie.

Należy podkreślić istotny fakt, że rozwiązanie MDM zostało wdrożone na niestandardowym środowisku operacyjnym, na którym działają smartfony firmy Optima.

Dla działu technicznego T-Mobile było to nie lada wyzwanie, któremu jednak udało się sprostać.

DLACZEGO
NASZE ROZWIĄZANIE?

Celem Optimy było przyspieszenie i usprawnienie procesu obsługi pożyczek przez przedstawicieli handlowych pracujących w terenie. Dotychczas funkcjonowały: papierowa wersja umowy oraz raportowanie za pomocą SMS-ów.

strzałka w prawo strzałka w prawo

Firma podjęła decyzję o usprawnieniu tego procesu – wyposażyła swoich przedstawicieli w urządzenia mobilne i zainstalowała aplikację, która wspiera proces zawierania oraz obsługi umów o pożyczki. Wyzwaniem stało się zapewnienie bezpiecznej dystrybucji aplikacji oraz skuteczne zabezpieczenie urządzeń agentów.

strzałka w prawo strzałka w prawo

W tej sytuacji można było wdrożyć prywatny APN na kartach SIM Klienta, ale bardziej efektywnym rozwiązaniem, które dodatkowo adresuje zdalne zarządzanie aplikacjami przez IT, jest wdrożenie usługi T-Mobile – MDM (Mobile Device Management). Pozwala ona na kompleksowe zarządzanie urządzeniami mobilnymi w firmie.

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Ograniczenie połączeń

  poza wydzielone zasoby korporacyjne.

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Ograniczenie możliwości instalacji

  zewnętrznego oprogramowania na telefonach.

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Zapewnienie

  realizacji polityk bezpieczeństwa.