Nowoczesna sieć
wspiera działalność
JYSK w Europie
Środkowo-Wschodniej

JYSK to duńska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, która prowadzi sieć outletów, liczącą obecnie ponad 1350 sklepów w ponad 30 krajach Europy. Firma osiąga niemal 2 miliardy euro obrotu rocznie i zatrudnia około14 tys. pracowników.

REFERENCJE

„Wybór dostawcy sieci był dla nas ważną decyzją – jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. W języku duńskim słowo JYSK oznacza jutlandczyka, ma również konotacje podstawowych wartości, takich jak szczerość, uczciwość i skromność. Tak więc JYSK to synonim wiarygodności – firmy, której można zaufać. Tak właśnie działamy i w ten sposób traktujemy naszych Klientów. Tego samego oczekujemy też od naszych dostawców. Nie było łatwo wybrać dostawcę potrzebnej nam sieci. To była dla nas ważna decyzja i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni”.

Rene Kristiansen

CIO JYSK

PODJĘTE
WYZWANIE

JYSK to duńska sieć sklepów z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz, która potrzebuje najlepszej możliwej łączności między swoimi lokalizacjami w Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiednie rozwiązanie wdrożone zostało w 2007 roku. Zbudowana dla JYSK nowoczesna sieć transmisji danych wykorzystuje technologię MPLS, łącząc ze sobą dziesiątki sklepów w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. W najbliższej przyszłości planowana jest jej dalsza rozbudowa.

Nowoczesna sieć MPLS łączy prawie 200 sklepów JYSK w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. Rozwiązanie wykorzystujące IP VPN umożliwia skuteczniejsze planowanie i koordynację działań w ramach procesów sprzedażowych JYSK w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniając Klientom lepszą jakość obsługi. Wykorzystanie nowoczesnej technologii MPLS pozwoliło firmie JYSK znaleźć się w czołówce branży detalicznej i zagwarantować Klientom usługi na najwyższym poziomie – teraz i w przyszłości.

DLACZEGO
NASZE ROZWIĄZANIE?

Aby zrozumieć powody, dla których JYSK zdecydował się na nową
sieć MPLS, należy cofnąć się do początków działalności tego detalisty.

Duńskie słowo JYSK oznacza ludzi pochodzących z Jutlandii
– największego duńskiego regionu.

Charakterystyka
sieci MPLS

 • Zasięg obejmujący pięć krajów – Czechy, Węgry, Polskę, Rumunię, Słowację.
 • Najbardziej zaawansowana i najbezpieczniejsza technologia oparta na protokole IP.
 • Możliwość budowy jednolitej sieci, oferującej usługi w zakresie transmisji danych i głosu między lokalizacjami Klienta.
 • Gwarantowane parametry QoS (Quality of Service) i SLA (Service Level Agreement).
 • Osobna, logicznie odizolowana i bezpieczna sieć VPN dla każdego Klienta.
 • Wiele usług dodatkowych.
 • Możliwość objęcia usługami sieci MPLS lokalizacji w całej Europie za pośrednictwem interfejsów NNI z sieciami wybranych partnerów telekomunikacyjnych.
 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Niższe koszty

  – jedna sieć jest tańsza w utrzymaniu
  niż kilka sieci połączonych ze sobą.

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Krótszy czas

  usuwania usterek

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Jeden punkt kontaktu

  z dostawcą i tylko jedna faktura
  za usługi świadczone w całym regionie.