jysk

Nowoczesna sieć
wspiera działalność
JYSK w Europie
Środkowo-Wschodniej

JYSK to duńska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, która prowadzi sieć outletów, liczącą obecnie ponad 1350 sklepów w ponad 30 krajach Europy. Firma osiąga niemal 2 miliardy euro obrotu rocznie i zatrudnia około14 tys. pracowników.

REFERENCJE

„Wybór dostawcy sieci był dla nas ważną decyzją – jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. W języku duńskim słowo JYSK oznacza jutlandczyka, ma również konotacje podstawowych wartości, takich jak szczerość, uczciwość i skromność. Tak więc JYSK to synonim wiarygodności – firmy, której można zaufać. Tak właśnie działamy i w ten sposób traktujemy naszych Klientów. Tego samego oczekujemy też od naszych dostawców. Nie było łatwo wybrać dostawcę potrzebnej nam sieci. To była dla nas ważna decyzja i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni”.

Rene Kristiansen

CIO JYSK

PODJĘTE
WYZWANIE

JYSK to duńska sieć sklepów z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz, która potrzebuje najlepszej możliwej łączności między swoimi lokalizacjami w Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiednie rozwiązanie wdrożone zostało w 2007 roku. Zbudowana dla JYSK nowoczesna sieć transmisji danych wykorzystuje technologię MPLS, łącząc ze sobą dziesiątki sklepów w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. W najbliższej przyszłości planowana jest jej dalsza rozbudowa.

Nowoczesna sieć MPLS łączy prawie 200 sklepów JYSK w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. Rozwiązanie wykorzystujące IP VPN umożliwia skuteczniejsze planowanie i koordynację działań w ramach procesów sprzedażowych JYSK w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniając Klientom lepszą jakość obsługi. Wykorzystanie nowoczesnej technologii MPLS pozwoliło firmie JYSK znaleźć się w czołówce branży detalicznej i zagwarantować Klientom usługi na najwyższym poziomie – teraz i w przyszłości.

podjęte wyzwania

DLACZEGO
NASZE ROZWIĄZANIE?

Aby zrozumieć powody, dla których JYSK zdecydował się na nową
sieć MPLS, należy cofnąć się do początków działalności tego detalisty.

Duńskie słowo JYSK oznacza ludzi pochodzących z Jutlandii
– największego duńskiego regionu.

Charakterystyka
sieci MPLS

 • Zasięg obejmujący pięć krajów – Czechy, Węgry, Polskę, Rumunię, Słowację.
 • Najbardziej zaawansowana i najbezpieczniejsza technologia oparta na protokole IP.
 • Możliwość budowy jednolitej sieci, oferującej usługi w zakresie transmisji danych i głosu między lokalizacjami Klienta.
 • Gwarantowane parametry QoS (Quality of Service) i SLA (Service Level Agreement).
 • Osobna, logicznie odizolowana i bezpieczna sieć VPN dla każdego Klienta.
 • Wiele usług dodatkowych.
 • Możliwość objęcia usługami sieci MPLS lokalizacji w całej Europie za pośrednictwem interfejsów NNI z sieciami wybranych partnerów telekomunikacyjnych.
 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Niższe koszty

  – jedna sieć jest tańsza w utrzymaniu
  niż kilka sieci połączonych ze sobą.

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Krótszy czas

  usuwania usterek

 • ZALETY
  I KORZYŚCI

  Jeden punkt kontaktu

  z dostawcą i tylko jedna faktura
  za usługi świadczone w całym regionie.