Sklepy Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej ufają sieci Deutsche Telekom
Czas czytania artykułu: 2 - 4 min.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Sklepy Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej ufają sieci Deutsche Telekom

Nieco ponad trzy lata temu brytyjska sieć detaliczna Tesco wybrała GTS Central Europe, aby podłączyć ponad 1000 swoich sklepów w Czechach, na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech do scentralizowanej prywatnej sieci firmowej. Teraz, po połączeniu GTS i grupy Deutsche Telekom, Tesco postanowiło przedłużyć umowę na kolejne dwa lata. Oto historia sukcesu tkwiącego w myśleniu globalnym i działaniu lokalnym, a także w zapewnieniu kompleksowej i bezproblemowej obsługi klientów.

Sklepy Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej ufają sieci Deutsche Telekom

Założona w 1919 roku firma Tesco była znana z tego, że w dniu otwarcia pierwszego sklepu przyniosła zaledwie funt dochodu. Od tego czasu zdążyła stać się trzecią największą na świecie siecią sprzedaży detalicznej pod względem przynoszonych zysków. W ostatnich latach rozwijała się błyskawicznie w Europie Środkowej i Wschodniej, stale otwierając nowe sklepy w całym regionie. „Dla Tesco ważne było znalezienie wiarygodnego partnera, który byłby w stanie zapewnić regionalne podejście w Europie Środkowej i Wschodniej. Korzystanie z tej samej sieci w każdym miejscu i uzyskiwanie takiej samej jakości usług w każdym kraju należały do głównych przyczyn wybrania grupy DT” – mówi Martin Berdych, Dyrektor Tesco ds. Infrastruktury IT i Operacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Sieć zarządzana przez T-Mobile Czech (TMCZ) od tamtej pory stanowi szkielet dla kluczowych zastosowań transmisji danych firmy Tesco we wszystkich czterech krajach, w tym obsługi płatności oraz systemów zarządzania łańcuchem dostaw i informacjami o pracownikach. Usługi te są niezbędne dla sieci detalicznych, w szczególności dla Tesco. W sprawozdaniu rocznym za rok 2016 [1], firma podała, że tygodniowo przyjmowała 78 milionów klientów i zatrudniała 476 000 pracowników na całym świecie. Oznacza to, że tysiące klientów i pracowników mogłyby doświadczyć skutków potencjalnej przerwy w możliwości dokonywania płatności lub działaniu aplikacji do zarządzania kadrami. Dlatego stworzenie niezawodnej sieci do ich obsługi było najważniejszą rzeczą, jaką TMCZ mogło zrobić dla swojego klienta.

Tesco korzysta z centralnie zarządzanej usługi świadczonej przez naszą czeską spółkę zależną i wsparcia lokalnego w poszczególnych krajach, zapewniając stabilność i jednorodność sieci we wszystkich placówkach firmy. W efekcie klient zdecydował się rozszerzyć umowę o centralną sieć VPN obejmującą cztery kraje na kolejne trzy lata, a nawet zdecydował się na dodatkowe usługi we wszystkich lokalizacjach. Ponadto wszystkie sieci VPN firmy na Słowacji zostaną przeniesione od dotychczasowego operatora Benestra do innej spółki zależnej DT: Slovak Telekom. Oprócz kontynuacji początkowego kontraktu firma TMCZ będzie również świadczyła Tesco inne ważne usługi, takie jak wydzielony dostęp do Internetu, połączenia głosowe i SMS, a także usługi hostingowe serwerów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych
rozwiązaniach? Skontaktuj się z doradcą
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Nieprawidłowe dane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Nieprawidłowe dane


DT staje się dla punktem kompleksowej obsługi tysiąca sklepów Tesco


Współpraca z jednym partnerem w regionie jest kluczowa dla Tesco. T-Mobile Czech udało się dostosować lokalny system wsparcia technicznego do potrzeb obsługi sieci we wszystkich krajach. W całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej obsługa techniczna jest świadczona w różnych językach, a pracownicy DT w każdym kraju koncentrują się na dostarczaniu usług najwyższej jakości. Ponadto, korzystanie z usług jednego operatora zamiast z czterech różnych, w czterech krajach, pozwoliło Tesco na ujednolicenie sieci i zmniejszenie jej kosztów. Firma zyskuje oszczędności zarówno bezpośrednio poprzez zakup hurtowy, jak i pośrednio poprzez niższe koszty użytkowania jednej sieci regionalnej, zamiast czterech sieci lokalnych. W razie potrzeby rozbudowy sieci lokalnych lub sieci globalnej,  DT dzięki własnej europejskiej infrastrukturze lub swoich partnerów jest w stanie szybko uruchomić usługę w nowych lokalizacjach.

Data publikacji: 2017-05-10
Czas czytania artykułu: 2 - 4 min.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna