Technologie przyszłości: Sympozjum T-Systems na Węgrzech
Czas czytania artykułu: 2 - 3 min.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Technologie przyszłości: Sympozjum T-Systems na Węgrzech


Czy przedsiębiorcy i społeczności zyskają dzięki digitalizacji, która umożliwi im korzystanie z inteligentnych rozwiązań? To jedna z wielu kwestii poruszonych podczas piątego Sympozjum T-Systems, które odbyło się w Centrum Kongresowym w Budapeszcie.  Ostatnia edycja, jednego z najważniejszych wydarzeń w branży teleinformatycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciągnęła 2 tysiące odwiedzających. W tym roku skoncentrowaliśmy się na możliwościach zastosowania osiągnięć technologicznych w różnych dziedzinach życia.

Technologie przyszłości: Sympozjum T-Systems na Węgrzech

Według firmy Gartner, Sympozjum T-Systems jest sztandarową imprezą kształtującą świadomość cyfrową i wspierającą współpracę międzynarodową. Wraz z międzynarodowymi ekspertami, przedstawicielami świata polityki, kierownictwem Deutsche Telekom, Magyar Telekom i T-Systems Hungary pokazaliśmy, jak bardzo telekomunikacja i rozwiązania teleinformatyczne mogą upraszczać poszczególne procesy i generować oszczędności. Zaprezentowaliśmy zalety digitalizacji w różnych wymiarach, prezentując konkretne rozwiązania i nowości między innymi dla instytucji finansowych, służby zdrowia, przemysłu, handlu i mediów, cyfrowych miast i rolnictwa.

Najważniejsi w sektorze FinTech: instytucje finansowe

Bardzo ważnym punktem imprezy była sesja „Instytucje finansowe” poprowadzona przez Gabriellę Csanak, starszego specjalistę ds. banków w T-Systems. Uczestniczyło w niej ponad 180 przedstawicieli banków i instytucji finansowych. Prawodawcy, bankowcy, szefowie węgierskich spółek z sektora FinTech zostali zaproszeni do dyskusji nad planowaną drugą unijną dyrektywą w sprawie usług płatniczych (PSD2). Jest to cześć regulacji unijnych, która zmienia warunki funkcjonowania infrastruktury bankowej. W sesji pytań i odpowiedzi dyskutowano o wyzwaniach z jakimi będą mierzyć się banki, przygotowując się do  wprowadzenia PSD2. Zastanawiano się, czy banki i firmy FinTech mogą nawiązać współpracę korzystną dla obu stron.

T-Systems Hungary jest partnerem z wyboru dla lokalnych instytucji finansowych. Pomaga bankom w realizacji strategii transformacji cyfrowej i udostępnia im rozwiązania z obszaru FinTech.  T-Systems, przy współpracy z Cisco, przeanalizowała 80 rozwiązań FinTech dostępnych na węgierskim rynku i wybrała 25 najlepszych, z których banki już dziś mogłyby skorzystać.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych
rozwiązaniach? Skontaktuj się z doradcą
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Nieprawidłowe dane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Nieprawidłowe dane


Projekt migracji Coca-Cola HBC – zdobywca nagrody za najbardziej udany projekt 2016 roku (Success Project 2016)

Podczas imprezy ogłoszono także laureatów nagrody Success Project 2016 T-Systems Hungary. Uczestnicy sympozjum przyznali pierwszą nagrodę za wdrożenie zapasowego centrum danych w Budapeszcie dla Coca-Cola HBC i jej 28 krajowych oddziałów. To duże wdrożenie głównego centrum danych w Atenach i centrum zapasowego w Budapeszcie zostało niedawno ukończone w terminie i bez zakłóceń w działaniu systemów. Dlatego projekt ten jest wielkim sukcesem . Jest również dowodem na to, że Grupa Deutsche Telekom posiada kompetencje do realizacji dużych projektów teleinformatycznych, nie tylko w poszczególnych krajach, ale i w całej Europie.

Przepływ informacji, jako element rozwoju biznesu

Jak podkreślił Rékasi Tibor, dyrektor generalny T-Systems Hungary: „Chociaż transformacja cyfrowa odbywa się głównie w obszarze IT, to nie dotyczy wyłącznie kwestii informatycznych, ale również przepływu informacji  – to jedno z najważniejszych narzędzi wspierających rozwój firmy”. W ciągu najbliższej dekady, te firmy, które nie zmienią sposobu działania, nie zmienią swoich procesów, mogą stracić przeciętnie nawet 44% rynku. Firma T-Systems współpracuje z węgierskimi przedsiębiorstwami, które dokonują cyfrowej transformacji. Pomaga im wypracowaniu mechanizmów skutecznego działania i poprawie jakości. A to wymaga rozwiązań technologicznych i biznesowych stanowiących spójną odpowiedź na pojawiające się wyzwania.
Data publikacji: 2017-01-05
Czas czytania artykułu: 2 - 3 min.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Potrzebujesz uzupełniającego rozwiązania?